Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, pagerinti jos funkcionalumą ir vartotojo patirtį, taip pat statistiniais tikslais naudojame slapukus. Be jų svetainės veikimas gali būti ribotas. Naršydami toliau ar paspausdami „Sutinku“, sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau apie slapukus, jų paskirtį ir kaip jų atsisakyti rasite bendrovės „AUGA group“ Privatumo politikoje.

Vystomos technologijos

Ne tik atstovaujame, bet ir kuriame žemės ūkio technologijas.
Technologijos
„AUGA M1“ hibridinis traktorius

„AUGA group“ siekdama savo tikslų tapti klimatui neutralia žemės ūkio dalyve, vysto ir diegia emisijas mažinančias technologijas. Todėl 2021 m. bendrovė sukūrė „AUGA M1“ – pirmąjį pasaulyje biometanu ir elektra varomą traktorių, skirtą profesionaliam naudojimui, o 2023 m. pristatė pirmąją gamyklinę „AUGA M1” partiją. Vienas traktorius per metus gali sutaupyti 100 t CO2e emisijų, palyginti su iškastiniu kuru varomais traktoriais. Galimybė atsisakyti iškastinio kuro ūkiuose yra technologinis proveržis, kuris leidžia judėti link ženklaus emisijų sumažinimo visų „AUGA“ produktų gamyboje. Trys traktoriai iš pirmosios gamybos partijos yra testuojami „AUGA“ laukuose.

Biometano infrastruktūra

Biometanas yra vienas žaliausių kuro šaltinių, kuris savo gamybos ir panaudojimo cikle vienam energijos vienetui kompensuoja daugiau emisijų, nei pats išskiria. Todėl „AUGA group“ įgyvendina biometano gamybos projektą - iš mėšlo išgaunamos biodujos specialių technologijų pagalba yra išvalomos ir virsta biometanu, tinkamu naudoti „AUGA M1“ traktoriuje. Biometanas padės atlikti žemes ūkio darbus be iškastinio kuro bei glaudžiau integruoti žiedinės ekonomikos modelio šakas.

Specializuotų pašarų technologija

Iš galvijų virškinamojo trakto išsiskiriančios emisijos sudaro beveik pusę bendros žemės ūkio sugeneruojamos taršos. Tam, kad tai pakeistų, „AUGA Tech“ kuria inovatyvią specializuotų pašarų technologiją, kuri leis net iki 50 proc. sumažinti metano emisijas į aplinką per vieną pagaminto karvės pieno toną. 2023 m. yra vykdomi šios technologijos bandymai su atrinktomis karvių bandomis, kurių metu gaunami daug žadantys pradiniai rezultatai.